Hajfeldolgozás - hajtresszelés technikáink leírása képekkel
Póthajműhelyünkben póthajadat bármilyen technikára el tudjuk készíteni. Hajfeldolgozási munkálataink közé tartozik a ** Hajtresszelés - hajfelvarráshoz készítés ** Többsoros Csatos és egysoros csatos - Damilos póthaj készítés ** Lófarok copfok - tépőzárral vagy harapós csattal ** Virág alapú lófarok copf készítés - régi "parókás" pótkonty készítés ** Hajgumi készítés ** Hajcopf tincsezés ...stb Technikáinkat részletesen pár fotóval bemutatjuk alább. Galériánkban pedig folyamatosan elkészült munkáinkat láthatjátok.
#1 Hajtresszelés – hajvarrás
A hajtresszelés a levágott illesztés nélküli hajcopfok hajszálainak cérnával egy sorba ill. sorokba történő felvarrását jelenti. Hajfelvarrásos hajhosszabbításnál ezt a technikájú póthajat varrják fel a vendégnek. Továbbá a tresszelt póthaj az alapja a további technikák készítésének, mint csatos póthaj, damilos póthaj, lófarok copf, tresszelt fejtető pótrész.
A hajtresszelés nem csak hajfelvarrásos és csatos technikánál jó megoldás, hanem hajszőkítés és hajfestés esetén
is kítűnő választás. A levágott hajcopfok legtöbbször nem abban a színben állnak rendelkezésre, mint amilyen a
saját hajszínünk, ezért fel kell dolgoznunk, hogy színezhető legyen. Tincsezéssel vagy tresszeléssel.
Tincsezett póthaj esetén a festék legtösször nem károsítja a keratint, viszont szőkítéstől erősen szétmálasztja azt,
továbbá a keratinozott rész alatt a póthaj színe az eredeti marad, így mindenképpen le kell vágni az új színig és
újrakeratinozni, ami sok idő.
A tresszelt póthaj viszont bírja a szőkítést, a sötétebbre festést, nem hullik a kémiai beavatkozásoktól és nagyon
egyszerű vele dolgozni. A tresszelt póthaj ezután sokféle technikával alkalmazható, mint a hajfelvarrás, csatos
póthaj technikák, illetve sokkal könnyebben és veszteség nélkül kitincsezhető, mint kartáccsal hajcopfból.
Speciális technikával gyönyörű vékony puha tresszelést készítek, mely előnye, hogy bárhol igény szerint
szétvágható hajhullás nélkül.
A tresszelés menete
Különbség kézi és gépi tresszelés között
A nálunk elérhető gépi tresszelés vékony mégis tartós és rugalmas, továbbá bárhol szétvágható, egyéni sorokra varrható, és bármikor visszabontható - újravarrható, újratresszelés nélkül
A kézi tresszelés (kézi fűzés) általában vastagabb tövű, és nem vágható szabadon méretre, így ha később meggondolnád magad, nem tudod a sorokat más méretűre alakíttatni. A kézi tresszelést, ha mégis elvágnád, akkor az adott sor szétfoszlik, kihullik belőle a haj és nem javítható csak újratresszeléssel.
#2 Többsoros vagy egysoros csatos póthajjá, damilos póthajjá alakítás
Ennek a hajkészítésnek az alapja először a hajtresszelés, illetve a kész tresszelt haj. Ezután a vendéggel pontosítva megfelelő sorokat készítünk a frizurájához, fejméretéhez megfelelően. A csatos póthaj még mindig újdonságnak számít és nagyon könnyen változtatható hajpótlás. Bármikor felilleszthető illetve levehető. Vékonyszálú, kevés hajra pici csattal készítjük; normál hajra normál nagyobb csattal.
Damilos póthajnak nevezzük pedig az a hajcsomagot, mely az összes hajmennyiséget nem több sorban, hanem egy sorban viseli és pluszban egy rugalmas damilt is tartalmaz, mely mintegy rugalmas láthatatlan hajpántként tartja a hajmennyiséget, ettől olyan szuper egészséges. Ez a hajcsomag még kellemesebb egyszerűbb viselet, és akár csat nélkül is kérhető (fémérzékenyeknek ajánlott), viszont enyhén tépett frizurába alkalmas csak, vagy enyhén hullámosított (hajsütővel besütött) hajviseletbe.
#3 Lófarok copffá alakítás
Ennek a hajkészítésnek is az alapja először a hajtresszelés, illetve a kész tresszelt haj. Ezután a vendéggel pontosítva megfelelő méretűre (mennyiségűre, nagyságúra) készítjük a lófarok copfot.
Kevés vékony hajba 40-60grammig ajánljuk a hajmennyiséget, míg normál vastagságú hajba 70-100grammig, és dús hajba pedig akár 150-200grammos hajcsomag is készíthető, de ez inkább 70-80cm hajnál ajánlott. Az egészséges természetes mennyiségű póthaj súly minimum 40- 50gr és maximum 80gramm.
3a.) Tépőzáras - kis tincssel körbetekerős lófarok copf
Ennél a technikánál egy hajtűt illesztünk a már összefogott, begumizott copfunkba és körbetekerjük az erős tépőzárat, mely egymáshoz illetsztve erős tapadást biztosít. Hogy eltüntessük a tépőzárat, egy speciális póthaj tincset tekerünk rá, melytől teljesen természetes lesz a póthaj copf. Ennél a tépőzáras copffnál egy lesimult - lefésült frizurát kapunk.
3b.) Harapós csatos lófarok copf
Ez a lófarok copf is tresszelthajból készül, azonban teljesen más az elkészítés módja és a hordási módja is, mint a tépőzárasnak. Ennél a technikánál az összes póthajat egy kisebb vagy nagyobb harapós csatra varrjuk rá (mely mosás esetén lebontható) és a felillesztés csak egy becsatolással történik. Kevesebb és dúsabb hajra is ajánlott, azonban ennél a technikánál nem simított - lefésült frizurát kapunk, hanem inkább dúsabb, "kiálóbb" de természetes lófarok copfot. A fényképeken szemmel látható a különbség.
#4 Virág alapú lófarok copf - parókás konty készítés
Ennek a hajkészítésnek is az alapja először a hajtresszelés, illetve a kész tresszelt haj. Ezután a vendéggel pontosítva megfelelő méretűre (mennyiségűre, nagyságúra) készítjük a kontyot. Régen ezt a technikát drótra fűzték, hogy merev tartása legyen, mint a színházi kontyoknak, azonban már elkészíthető speciálisan tresszelt hajból is, hajtűvel, hajfésűvel, melyet pluszban rögzít a vendég a hajcopfjához.
#5 Hajgumi készítés - igazi hajból
Fantasztikus Újdonság! Hajgumi igazi hajból! Ennek a hajkészítésnek is az alapja először a hajtresszelés, illetve a kész tresszelt haj. Ezt a hajat rövid hajból lehetséges készíteni max 20cm, illetve úgy érhetjük el ezt a hajhosszt, hogy szétvágjuk a hosszabb hajat megfelelő rövidségű hajjá. Majd a tresszelt rövid hajat begöndörítjük megfelelő göndörségűre és speciálisan gumi segítségével hajgumivá készítjük, mely ugyaolyan rugalmas lesz, mint egy textil hajgumi. 1db hajgumi hajhossztól függően maximum 65gramm lehet, de rövidebb hajnál csak 30-40gramm maximum.
#6 Hajtincsezés - hőillesztéshez vagy mikrogyűrűhöz
Hajtincsezést minden technikájú hajból lehet készíteni; levágott copfból, már tincsezett de leszedett hajból - ezt hívják újrakeratinozásnak / újratincsezésnek, tresszelt hajból ... szóval bármilyen hajból. A vendég egyeztetésével kérhető vékonyabb haj esetén kisebb tincs, illetve dúsabb saját haj esetén picit nagyobb dúsabb póthaj tincs is. És kérhető melírozási technika is.
#7 Régi póthaj minőség javítása - Újratáplálás
Ugyan ez a technika nem is igazán a hajfeldolgozáshoz tartozik, mégis nagyon sokan kéritek tőlünk hogy kicsit megviselt használt póthajaitokat hajfeldogozás (tresszelés - csatossá alakítás) során frissítsük is fel a minőségüket prémium hajápolóinkkal, mélytáplálással, plex védő folyadék használatával. Ez kb 1 napot igényel még pluszban a feldolgozás során, de megköszöni viselője a szebb puhább verziójú mégis régebbi saját póthaját.